Újabb szankciókat rendelt el csütörtökön az Egyesült Államok Irán ellen "a folytatódó nukleáris eszkaláció" miatt - tudatta közleményében Antony Blinken amerikai külügyminiszter.
Az utóbbi hetekben újabb fordulatot vett az orosz-észak-koreai kapcsolatok története, amikor Vlagyimir Putyin orosz elnök látogatást tett Észak-Koreában. A találkozó során egy védelmi paktumot írtak alá - írta meg a The Guardian.
Franciaország, Németország és Nagy-Britannia elítélte Irán nukleáris programjának bővítését: a NAÜ jelentése szerint további centrifugákat helyeztek üzembe. Az európai hatalmak szerint a lépés jelentős proliferációs kockázatokat hordozva.
Aggódik a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség (NAÜ) amiatt, hogy Izrael megtámadja az iráni atomenergiai létesítményeket - derül ki Rafael Grossi NAÜ-főigazgató hétfői New York-i nyilatkozatából.
India arra készül, hogy az elmúlt időszakban tapasztalt növekvő fenyegetés miatt egyesével vizsgálja át az összes nukleáris robbanótöltetét. A lépés azt jelzi, hogy a világ legnépesebb országa nem hagyja figyelmen kívül Kína átfogó fegyverkezési programját, miközben a vigyázó szemeiket még mindig a nyugati szomszédra szegezik. Közben a rakétatechnológia területén sem akarnak lemaradni a riválisoktól.
Tavaly csaknem megháromszorozódott - nagyjából 190-re emelkedett - a Dél-Koreába átszökő észak-koreaiak száma az előző év adataihoz képest - jelentette be szerdán a szöuli országegyesítési minisztérium.
Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök az amerikai tárgyalókkal folytatott együttműködésre kérte Izrael vezető nukleáris és biztonsági szakértőit Szaúd-Arábia amerikai irányítású urándúsítási programjában - jelentette a helyi média csütörtökön az MTI tudósítása szerint.
Kína szigorúan teljesíti az ENSZ Észak-Koreával szemben hozott szankcióit - jelentette ki hétfőn Csang Csün kínai ENSZ-nagykövet Twitter-oldalán.
Észak-Korea kilőtt két ballisztikus rakétát a Keleti-(Japán-)tenger irányába - jelentette be a dél-koreai vezérkari főnökök egyesített bizottsága helyi idő szerint keddre virradóra.
Yuli Edelstein, az izraeli parlament külügyi és védelmi bizottságának vezetője szerint Izrael elfogadhatónak tarthatja az USA és Irán között Teherán nukleáris programjával kapcsolatban létrejött korlátozott egyetértést, amennyiben az szigorú felügyeletet foglal magában - írja a Reuters.
Dél-Korea és Japán együttműködése létfontosságú az Észak-Koreából érkező fenyegetések tükrében - szögezte le szerdán a dél-koreai elnök, és reményét fejezte ki, hogy országaik a múltbeli sérelmeken túllépve mélyítik kapcsolataikat.
Észak-Korea hetedik nukleáris kísérletére készül, az elmúlt időszakban azonban a sajtó nem ettől volt hangos, hanem az észak-koreai vezető nagy hatalmú húgától. Kim Jodzsong először halálos megtorlással fenyegette meg a dél-koreai tisztviselőket, majd nem sokkal később gyerekesnek nevezte Jun Szogjol dél-koreai elnököt, és javasolta neki, fogja be a száját, pedig alig egy évvel ezelőtt még a két ország közötti megbékélésről is tárgyalt volna.
Láthatóan Dél és Észak viszonya ismételt mélypontot ért el a 2019-es Trump-Dzsongun találkozó óta, de valójában egy 1960-as évektől tartó mókuskerék egyik pontját szemléljük újra: ha az észak-koreai nemzetközi kommunikációt megfigyeljük, visszatérő sablonokat fedezhetünk fel benne, amelyek mind az ország nukleáris fejlesztéséhez kapcsolódnak.
Bírálta pénteken Iránt a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség (NAÜ) főigazgatója, aki szerint a síita állam kitér nukleáris programjára vonatkozó vitás ügyek rendezése elől.
Emmanuel Macron francia államfő azt kérte kedden kínai kollégájától, Hszi Csin-pingtől, hogy "folytassa a kiegyenlítést" az Európai Unió és Kína között, azaz tegye hozzáférhetőbbé a kínai piacot az uniós tagállamok számára - jelezte a francia elnöki hivatal.
Fényképek arról árulkodnak, hogy Kim Dzsongun több katonai vezetőt visszahívott pozíciójából, így a civilek kerültek többségbe az észak-koreai pártvezetésben. Elemzők szerint ez arra utalhat, hogy Kim a jövőben inkább a gazdaságra kíván fókuszálni a katonai villongások helyett – írja a Reuters.
Jaír Lapid új izraeli külügyminiszter hivatalba lépése óta először találkozott vasárnap amerikai kollégájával, Antony Blinkennel, és súlyos fenntartásokat fogalmazott meg az iráni nukleáris megállapodással kapcsolatosan, amelynek újjáélesztéséről immár hónapok óta folynak a tárgyalások.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
Visszakapják az önkormányzatok a területeket.
Az ukrajnai háborúról, az EU-val ápolt viszonyról és a magyar gazdaságról is beszélt a kormányfő.
Gyorgyevics Benedekkel, a Városliget Zrt. vezérigazgatójával beszélgettünk.
Miért csökken a közvetlen külföldi tőkebefektetések volumene?
Meddig nőhet még?